قیمت لمینت دندان

چکیده مطلب

آیا یکی از دغدغه های شما برای لمینت کردن دندان هایتان هزینه آن می باشد؟ اگر بین کامپوزیت و لمینت دندان بررسی هایی را انجام داده اید، حتما با تفاوت قیمت آن ها نیز رو به رو شده اید، اما آیا دلایل آن را می دانید؟
به نظر شما چگونه می توان در هزینه آن صرفه جویی کرد؟ آیا این روش تحت پوشش بیمه قرار می گیرد یا نه؟
در ادامه این مطلب تمام دلایلی را که در هزینه لمینت دندان نقش موثر دارند، به طور کامل توضیح داده ایم. امیدواریم با مطالعه آن به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان

موارد موثر بر قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت با توجه به عوامل متعددی مشخص می گردد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم و توضیحات مختصری را ارائه می دهیم:

 1. نرخ تعیین شده برای دندانپزشکان

  هزینه هرکدام از روش های درمانی و زیبایی دندانپزشکی، طبق تعرفه معینی که برای دندانپزشکان مشخص شده است، اعلام می گردد.
 2. محل قرارگیری کلینیک دندانپزشکی

  شهر و منطقه ای که کلینیک دندانپزشکی در آن قرار گرفته است، در میزان هزینه لمینت موثر می باشد. مسلما انجام این روش های درمانی در شهر های بزرگ تر می تواند شامل هزینه های بیشتری گردد.
 3. جنس و برند لمینت دندان

  لمینت ها در جنس های متفاوت و توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند که این امر موجب می شود تا هر برندی نسبت به برند دیگر کیفیت متفاوتی داشته باشد. این عامل در قیمت نهایی لمینت موثر است. هرچه از برند های لمینت دندان با مرغوبیت بالاتری استفاده شود، هزینه آن نیز به طبع بالاتر خواهد بود.
 4. میزان مهارت دندانپزشک

  یکی دیگر از فاکتور هایی که در تعیین قیمت نهایی لمینت کردن دندان ها تاثیر دارد، میزان تجربه و تخصص دندانپزشک زیبایی می باشد. آماده سازی دندان ها برای نصب این روکش ها باید با دقت بسیار زیادی صورت گیرد تا علاوه بر آسیب نرساندن به دندان ها، موجب کاهش طول عمر لمینت و نیاز به تعویض آن در مدت زمان کوتاه تر که مستلزم صرف هزینه های اضافی می شود، نگردد. بنابراین طبیعی است که هرچه مهارت دندانپزشک بیشتر باشد، میزان هزینه ای که برای انجام این روش دریافت می کند نیز بیشتر باشد.
 5. هزینه لابراتوار

  لمینت های سرامیکی در لابراتوار سازنده پروتز های دندانی و با استفاده از تکنولوژی های خاصی ساخته می شوند که هزینه ای که لابراتوار، برای ساخت آن ها درخواست می نماید، بر قیمت نهایی این روکش ها تاثیر دارد.
 6. هزینه های جانبی

  در صورتی که لثه و دندان های بیمار دچار عفونت و یا پوسیدگی باشند، نمی توان اقدام به کاشت این روکش ها نمود و حتما باید ابتدا این مشکلات درمان گردند. برطرف کردن آن ها نیازمند صرف هزینه های اضافه تر می باشد که بر قیمت نهایی لمینت می افزاید. علاوه بر این، انجام این روش مانند سایر روش های درمانی و زیبایی دیگر نیاز به تهیه عکس های رادیوگرافی می باشد که هزینه آن جداگانه محاسبه می گردد.
 7. تعداد واحد لمینت مورد نیاز

  این مورد بر اساس تعداد دندان هایی که بر اساس نواقص موجود، نیاز به روکش شدن دارند و یا تعدادی که خود بیمار تمایل دارد آن ها را لمینت کند، مشخص می گردد. به طبع هرچه تعداد دندان ها بیشتر باشند، قیمت نهایی انجام این روش نیز بالاتر می رود.

قیمت لمینت دندان سال 1402

قیمت لمینت دندان

در عنوان قبلی با موارد متعددی که در هزینه لمینت دندان تاثیر دارند، آشنا شدید. برای اینکه بتوانید قیمت دقیق تری به دست آورید، بهتر است تا مشاوره ای با دندانپزشک زیبایی داشته باشید. با این حال حدود قیمت این درمان زیبایی برای هر واحد دندان بین 2.500.000 تومان (دو میلیون و پانصد هزار تومان) الی 3.000.000 تومان (سه میلیون تومان) می باشد.

لیست جدول قیمت لمینت دندان در سال 1402

این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

نحوه پرداخت هزینه لمینت دندان

پرداخت هزینه لمینت می تواند به دو صورت اقساطی و نقدی انجام شود و نوع آن به کلینیک دندانپزشکی که به آن مراجعه می کنید، بستگی دارد. با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی زیبایی امکان پرداخت هزینه به صورت اقساطی وجود دارد، به این صورت که بیمار در جلسه اول 50% هزینه را پرداخت می نماید و در جلسه دوم مابقی هزینه دریافت می گردد. علاوه بر این در صورتی که تعداد جلسات کاشت لمینت، 3 جلسه طول بکشد، بیمار می تواند هزینه را در 3 قسط پرداخت کند.

چرا هزینه لمینت زیاد است؟

این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

آیا بیمه تعرفه ای برای لمینت دندان دارد؟

شرکت های بیمه به طور معمول تعرفه ای برای خدمات زیبایی در نظر نمی گیرند. اما ممکن است در برخی موارد انجام کارهای زیبایی دندان تحت پوشش بیمه قرار گیرند، این مورد به شرکت بیمه ای که با آن قرارداد دارید، بستگی دارد و برای اطمینان می توانید قبل از انجام لمینت از آن اطمینان حاصل نمایید.

تاثیر متخصص زیبایی دندان بر قیمت لمینت دندان

تاثیر متخصص زیبایی دندان بر قیمت لمینت دندان

انتخاب دندانپزشک زیبایی حاذق و با تجربه از جنبه های مختلفی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد که یکی از آن ها تاثیر میزان مهارت او بر هزینه های این درمان است. کاشت لمینت شامل مرحله ای است که در آن نیاز به تراشیدن مقداری از مینای دندان وجود دارد که باید با دقت زیادی انجام شود. در صورتی که مینای دندان بیش از حد مجاز تراشیده شود، به عاج دندان می رسد و نصب این روکش بر روی عاج صورت می گیرد. هنگام کاشت لمینت، بین این روکش و عاج چسبندگی لازم ایجاد نمی شود که در نتیجه ماندگاری لمینت دندان کاهش می یابد و تعویض و یا ترمیم آن نیازمند صرف هزینه های بیشتری می شود. پس در صورتی که دندانپزشک کار خود را به درستی انجام دهد، نیاز به پرداخت هزینه های اضافی نخواهد بود.

راهکار های کاهش هزینه لمینت دندان

با استفاده از موارد زیر می توان هزینه لمینت را کاهش داد:

 1. انجام دستورالعمل های مراقبتی پس از کاشت لمینت

  بیمار می تواند نقش بسیار موثری در کاهش هزینه های مربوط به این درمان داشته باشد. با انجام مراقبت هایی که دندانپزشک زیبایی به او آموزش داده است، به راحتی می تواند از ایجاد هزینه های اضافی پیشگیری نماید. دقت داشته باشید که در صورتی که این مراقبت ها را جدی نگیرید، دچار عوارضی خواهید شد که منجر به آسیب به لمینت ها می گردند و طول عمر آن ها را کاهش می دهد. از آنجایی که این درمان برگشت پذیر نمی باشد، باید نسبت به نصب روکش جدید اقدام نمایید که این کار شامل صرف هزینه های مجدد می باشد.
 2. انتخاب دندانپزشک حاذق

  دندانپزشکی که دارای تجربه و مهارت بالایی باشد، در کاهش هزینه های لمینت تاثیر گذار است، اما چگونه؟ نحوه نصب این روکش ها بسیار مهم است در صورتی که لمینت ها به درستی در کنار یکدیگر قرار داده نشوند و فاصله ای بین آن ها باقی بماند، محلی برای تجمع مواد غذایی و باکتری ها بوجود خواهد آمد که باعث پوسیدگی دندان ها می شود و احتمال عفونت لثه را بالا می برد. همچنین در صورتی که روکش ها بسیار چسبیده به هم نصب گردند، امکان تمیز کردن اصولی و نخ دندان کشیدن بین آن ها وجود نخواهد داشت که این امر نیز موجب ایجاد مشکلات لثه و دندان، می شود. این مشکلات با کاهش طول عمر و ماندگاری لمینت، ارتباط مستقیمی دارند و علاوه بر هزینه هایی که برای برطرف کردن این مشکلات باید پرداخته شود، نصب لمینت جدید نیز نیازمند صرف هزینه های جداگانه ای می باشد.
 3. تعرفه بیمه برای لمینت دندان

  اقدامات زیبایی دندانپزشکی همانند سایر کارهای زیبایی دیگری که افراد انجام می دهند، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند، اما ممکن است برخی شرکت های بیمه برای این روش استثناء قائل شوند و بخشی از هزینه های آن را تقبل کنند که در این صورت، این مورد موجب کاهش در هزینه های نهایی آن می گردد.

قیمت لمنیت دندان در جهان

این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

دلایل تفاوت قیمت لمینت سرامیکی با ونیر کامپوزیت

علت تفاوت در قیمت این دو روش به دلایل زیر می باشد:

 1. روش نصب

  برای نصب لمینت سرامیکی باید مقداری از مینای دندان، جهت ایجاد چسبندگی لازم، تراشیده شود. علاوه بر این ساخت این لمینت ها در لابراتوار انجام می شود و مدت زمان آماده سازی لمینت ها در آزمایشگاه دو هفته طول می کشد که در این مدت برای پیشگیری از آسیب به دندان، لمینت موقتی بر روی آن قرار داده می شود. اما کامپوزیت ها نیاز به تراشیدن مینای دندان و همچنین آماده سازی در لابراتوار ندارند و خمیر کامپوزیت بر روی دندان قرار داده شده و شکل و فرم متناسبی به آن داده می شود.
 2. جنس

  روکش های سرامیکی از جنس پرسلین که دارای استحکام بالایی می باشد، ساخته شده اند و کامپوزیت از جنس رزین که مقاومت کمتری نسبت به سرامیک دارد، تهیه می شود. جنس ماده سازنده آن ها بر دوام و ماندگاری روکش ها تاثیر دارد و به طبع هرچه ماندگاری و طول عمر روکش بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می رود.
 3. کیفیت

  لمینت های سرامیکی از استحکام بالایی برخوردارند که آن ها را در برابر عوامل آسیب زایی که می توانند آن ها را در معرض شکستگی، ساییدگی، ترک خوردگی و لب پر شدن قرار دهند، محافظت می نماید. البته این موضوع نباید بر کیفیت مراقبت از آن ها تاثیر بگذارد و همچنان باید با دقت زیادی دستورالعمل های مراقبتی را انجام داد. در مقابل روکش های کامپوزیتی گرچه داراری مقاومت خوبی هستند، اما در مقایسه با نوع سرامیکی استحکام کمتری دارند. علاوه بر این میزان رنگ پذیری لمینت نسبت به کامپوزیت بسیار کمتر می باشد. پس طبق موارد ذکر شده طبیعی است که هرچه روکش دارای کیفیت و مرغوبیت بالاتری باشد، قیمت آن نیز بیشتر باشد.
 4. دستمزد دندانپزشک

  گرچه نصب هر دوی این روکش ها باید با دقت و ظرافت بسیار زیادی انجام شود تا نتیجه کار مطلوب و طبیعی ظاهر شود، اما نصب لمینت سرامیکی در مقایسه با کامپوزیت نیاز به صرف وقت و دقت بیشتری دارد. همانطور که قبلا اشاره کردیم نصب لمینت نیاز به تراشیدن مینای دندان دارد که انجام آن باید با دقت و مهارت انجام شود تا به مینای دندان آسیب نرسد و برای بیمار عوارض جانبی که برطرف کردن آن ها نیازمند صرف هزینه و وقت اضافی می باشد و همچنین سلامت دهان و دندان بیمار را به خطر می اندازد، رخ ندهد. بنابراین هرچه دندانپزشک دانش، مهارت و تبحر بالاتری داشته باشد، هزینه بیشتری بابت دستمزد دریافت می نماید.
 5. نحوه ساخت و آماده سازی روکش ها

  لمینت سرامیکی در لابراتوار و تحت تکنولوژی های خاصی مانند CAD/CAMساخته می شود، اما کامپوزیت به صورت خمیری می باشد که پیش از نصب نیاز به استفاده از تکنولوژی خاصی ندارد و مستقیما بر روی دندان قرار می گیرد و نتیجه آن کاملا به هنر دست دندانپزشک بستگی دارد.

سوالات متداول

 1. مراقبت از لمینت چگونه بر قیمت آن تاثیر می گذارد؟

  پس از کاشت لمینت، دندانپزشک زیبایی مراقبت های لازم پس از لمینت را به بیمار آموزش می دهد که در صورتی که به درستی انجام شوند، از بروز عوارض احتمالی که علاوه بر به خطر انداختن سلامت دهان و دندان موجب به خطر افتادن سلامتی روکش ها می شوند، پیشگیری می شود. در نتیجه نیاز به تعویض لمینت در مدت زمان طولانی تری اتفاق می افتد و در هزینه های مربوط به جایگزینی آن صرفه جویی می شود.
 2. تاثیر بیماری های دهان و دندان بر قیمت لمینت چیست؟

  در صورتی که مراقبت های لازم به درستی انجام نشوند، بیماری های لثه و دندان بوجود می آیند که باید درمان شوند که ممکن است برای درمان آن ها نیاز باشد تا لمینت از روی دندان برداشته شود. همچنین به این دلیل که لمینت روشی برگشت ناپذیر است، باید مجددا لمینت جدیدی بر روی دندان قرار بگیرد. انجام این درمان ها و نصب لمینت جدید نیازمند صرف هزینه های بیشتری می باشد.
 3. چگونه می توان در هزینه لمینت دندان صرفه جویی کرد؟

  با استفاده از راهکار های بسیار ساده ای می توانید در هزینه لمینت صرفه جویی نمایید. این راهکارها شامل مرتب مسواک زدن، نخ دندان کشیدن، استفاده از دهانشویه مناسب، محدود کردن مصرف نوشیدنی ها و غذاهای رنگی، عدم مصرف دخانیات، ترک عاداتی مانند جویدن یخ، گاز نزدن غذاهای سفت و همچنین استفاده از نایت گارد در صورت ابتلا به دندان قروچه می باشد. با رعایت این موارد به راحتی می توانید به افزایش طول عمر لمینت کمک نمایید و از بروز هزینه های اضافی ناشی از آسیب به این روکش ها و دهان و دندان، پیشگیری کنید.
 4. طول عمر لمینت دندان چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

  لمینت روش دائمی نیست و به طور معمول می تواند بین 10 تا 20 سال عمر کند که این مورد باعث می شود تا مدت زمان طولانی از آن ها استفاده نمایید و در طولانی مدت نیاز به تعویض آن ها و پرداخت هزینه های اضافه تری داشته باشید.