لبخند هالیوودی

لبخند هالیوودی چیست؟

چکیده مطلب

یکی از موارد مهمی که در زیبایی چهره به نسبت بسیار زیادی تاثیر گذار می باشد، دندان ها هستند. زیبا و سفید بودن دندان ها سبب ایجاد لبخندی دلنشین و جذاب گشته و باعث می شود تا افراد اعتماد به نفس بسیار بالاتری پیدا کنند. به همین جهت امروزه طرح لبخند هالیوودی که حتما نام آن را شنیده اید، در بین افراد به خصوص بازیگران شایع و پر طرفدار شده است. داشتن لبخند هالیوودی یعنی داشتن دندان های شفاف و صاف که خواسته ی افراد زیادی است.
اما آیا لبخند هالیوودی تنها برای بازیگران مورد استفاده قرار می گیرد؟
لبخند هالیوودی چه تفاوتی با دیگر روش های زیبایی طرح لبخند دارد؟
آیا من هم می توان این روش را برای زیبایی دندان هایم استفاده کنم؟
آیا لبخند هالیوودی سفیدی بیش از اندازه ای برای دندان هایم ایجاد می کند؟
شاید این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر ذهن شما را به خود مشغول کرده است. اگر می خواهید که پاسخ این سوالات را به دست آورید و اطلاعات کاملی درباره طرخ لبخند هالیوودی داشته باشید، این مقاله را مطالعه نمایید.

لبخند هالیوودی چیست؟

لبخند هالیوودی چیست؟

در فیلم‌ها و سریال‌ها چه داخلی و چه خارجی دیده‌اید که هنرپیشه‌ها هنگام لبخند زدن اولین چیزی در صورتشان جلب توجه می کند، دندان‌های سفید و مرتب آنها است. اما راز این لبخند زیبا چیست؟ ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا اطلاعاتی کامل درباره لبخند هالیوودی به دست آورید.

از دهه 60 میلادی هنرپیشه های هالیوود با مراجعه به متخصص دندانپزشکی زیبایی اقدام به ترمیم دندان ها و لبخند خود نمودند و از آن زمان اصطلاح لبخند هالیوودی فراگیر شد. در حالی‌ که این اتفاق ابعاد مختلفی دارد و روش‌های آن بسته به افراد مختلف، متفاوت است. اکثر هنرپیشه‌های معروف، دندان‌های خود را ترمیم و اصلاح کرده اند که اکثرا این کار به کمک روکش‌های زیبایی لمینت و کامپوزیت انجام شده است. البته در نظر داشته باشید، اینکه از این روش یا سایر روش ها استفاده کنید، بستگی به تشخیص متخصص دارد و ممکن است این روش برای تمامی افراد مناسب نباشد. گاهی با روش های ساده تر می توانید به لبخند دلخواه خود برسید و گاهی روش های پیچیده تر درمانی نیاز است.

خط لبخند چیست؟

خط لبخند خطی فرضی است که از گوشه لب هنگام خندیدن ایجاد می‌شود و باید فاصله آن با لبه دندانهای بالا و لب پایین تناسب خاصی داشته باشد. هنگام مراجعه به متخصص زیبایی، شکل و تناسب دندان های مراجعه کننده به گونه ای اصلاح می شود که این تناسب به بهترین نحو ایجاد شود.

روش های ایجاد خط لبخند زیبا

روشهای ایجاد خط لبخند زیبا

عموما برای ایجاد خط لبخند از لمینت‌ سرامیکی دندان و یا کامپوزیت‌ کردن دندان استفاده می‌شود. در کشورهای اروپایی و آمریکایی لمینت‌ سرامیکی نسبت به کامپوزیت کاربرد بیشتری دارد. این روش ها دائمی هستند و ماندگاری بالایی دارند، اما در بازار مواد سفید کننده و انواع خمیر دندان سفید کننده موجود هستند و همچنین در اینترنت و وب سایت ها روش های مختلف خانگی سفید کردن دندانها پیشنهاد می شوند. تمامی این موارد علاوه بر اینکه دائمی نیستند و بطور کوتاه مدت و گذرا به مقدار کمی رنگ دندان ها را تغییر می دهند، تاثیری روی خط لبخند ندارند و بنابر این برای ایجاد خط لبخند مناسب نبوده و توصیه نمی شوند.

افرادی که دندان های مرتب و خط لبخند هالیوودی دارند، می‌توانند به کمک بلیچینگ دندان لبخندی زیبا و کامل داشته باشند. اما سایر مراجعه کنندگان نیازمند استفاده از لمینت، کامپوزیت، روکش های تمام چینی و در برخی موارد روش های پیچیده تر هستند.

برای کامپوزیت‌ کردن دندان تراش کمتری نیاز است، اما در اغلب موارد مقداری تراش روی دندان‌ها الزامی است. مطمئن باشید این تراش‌ باعث هیچگونه آسیب به دندان نمی‌شوند. ابتدا مواد کامپوزیت روی دندان قرار داده می شوند و سپس دندانپزشک متخصص زیبایی روی دندان به آن شکل می دهد. طول درمان به این روش یک الی دو جلسه است.

اما لمینت‌ سرامیکی دندان در لابراتوار ساخته می‌شود و به همین دلیل نسبت به کامپوزیت روش گرانتری است. همچنین برای استفاده از لمینت به تراش روی دندان نیاز دارد و بسته به نوع لمینت عمق این تراش‌ها بیشتر یا کمتر می‌شود.

افرادی که ناهنجاری‌های شدید دارند و شکل قرارگیری دندان آن‌ها اجازه استفاده از لمینت زیبایی یا کامپوزیت را نمی دهد، باید از روکش‌های زیبایی استفاده کنند. در این افراد، تمام دندان تراش می‌خورد و روکش زیبایی روی آن قرار می‌گیرد که نمونه ای از این نوع روکش ها، روکش های تمام چینی است.

مزایای طرح لبخند هالیوودی

  • ایجاد لبخندی زیبا و درخشان و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس
  • جوان تر و شاداب تر نشان دادن چهره
  • راحت تر کردن رعایت بهداشت دهان و دندان
  • حفاظت از سلامت دهان و دندان در مدت زمانی طولانی تر

هزینه طرح لبخند هالیوودی

طرح لبخند هالیوودی با روش های متنوعی انجام می شود، در نتیجه نمی توان هزینه دقیقی را برای آن مشخص نمود. نوع روش درمانی، تخصص دندانپزشک، بیمه، تعداد دندانی که به درمان نیاز دارد و غیره، از مواردی هستند که در قیمت نهایی تاثیر به سزایی دارند. برای اطلاعات دقیق در رابطه با قیمت لبخند هالیوودی باید به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید و با متخصص مشورت داشته باشید.

سن مناسب برای درمان زیبایی خط لبخند

سن مناسب برای درمان زیبایی خط لبخند

سن خاصی برای این درمان ها وجود ندارد. همه می توانند برای داشتن لبخند زیبا به دندانپزشک متخصص زیبایی مراجعه و لبخند دلخواه خود را داشته باشند. البته روش درمانی بسیار تاثیر گذار است، زیرا در برخی از مواقع، دندانپزشکان بعضی از خدمات زیبایی را برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی کنند.

تعداد جلسات درمان چقدر است؟

تعداد جلسات درمان به این بستگی دارد که کدام روش درمانی و زیبایی برای بیمار انتخاب شده باشد. برای آگاهی از این موضوع، بهتر است تا وقتی را برای مشاوره با دندانپزشک متخصص تنظیم کنید تا بعد از مشخص شدن نوع روش درمانی مناسب برای شما، مدت زمان و تعداد جلسات آن نیز برایتان مشخص گردد.

مراقبت های لازم پس از ایجاد لبخند هالیوودی

مراقبت های لازم پس از ایجاد لبخند هالیوودی

بر خلاف تصور عام، دندان های شما پس از درمان های زیبایی به مراقبت و پیگیری زیادی نیاز دارند. بهداشت دهان و دندان‌ها باید بیش از پیش رعایت شود و باید بطور مرتب از نخ دندان استفاده کنید. همچنین از جویدن مواد سخت که باعث پریدگی و آسیب در دندان ها می شوند، خودداری کنید و یک رژیم غذایی متناسب را در پیش بگیرید. توجه داشته باشید که باید هر چند وقت یک بار برای چکاپ دندان های خود به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید.

سوالات متداول

  1. طرح لبخند هالیوودی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

    این روش می تواند برای دندان های ترک خورده، تراشیده، تغییر رنگ داده و تمام افرادی که خواستار دندان های زیبا و درخشان هستند، مناسب باشد.
  2. طول عمر درمان های زیبایی دندان چقدر است؟

    علیرغم اینکه تمامی این روکش ها قابل برداشتن، تغییر و اصلاح هستند، همواره افراد به این درمان ها به دید دائمی نگاه می کنند و تنها در موارد لازم و در صورت آسیب دیدگی اقدام به ترمیم آن می نمایند. دندان های کامپوزیت شده در صورت آسیب قابل ترمیم هستند، ولی لمینت در صورت آسیب دیدن باید تعویض شود که این امر به راحتی قابل انجام است.

اخبار و پیشنهادات ویژه

تماس با ما

شماره تماس: 02126350198

آدرس:شهرک غرب، بلوار فرحزادی، خیابان حافظی، روبروی اریکه ایرانیان، پلاک 16 طبقه 2