قیمت کامپوزیت دندان سال 1402

آیا این مقاله برای شما نوشته شده است؟

اگر شما هم قصد کامپوزیت کردن دندان های خود را دارید، حتما یکی از مسائلی که ذهن شما را به خود درگیر کرده است، هزینه آن می باشد. آیا می دانید که قیمت کامپوزیت دندان تحت تاثیر چه مواردی قرار می گیرد؟ به نظر شما این هزینه به چه صورت محاسبه می گردد؟
آیا پرداخت هزینه کم برای کامپوزیت ارزان قیمت ارزشش را دارد؟
نحوه پرداخت قیمت کامپوزیت به طور نقدی است یا اقساطی؟ آیا بیمه تعرفه ای برای این اقدام دندانپزشکی دارد؟
در این مقاله با ما همراه باشید تا با قیمت محبوب ترین برند های این درمان آشنا شوید.

قیمت کامپوزیت دندان به چه صورت محاسبه می گردد؟

برای محاسبه قیمت کامپوزیت دندان شما باید هزینه هر واحد کامپوزیت را بدانید. زیرا هزینه آن به صورت هر واحد دندانی در نظر گرفته می شود. برای اینکه بدانید چه تعداد از دندان هایتان به این درمان نیاز دارند، می توانید رو به روی آینه ایستاده و لبخند بزنید. تعداد دندان هایی که در این لبخند مشخص می شوند، نیاز به کامپوزیت خواهند داشت. در نهایت می توانید با متخصص ترمیمی و زیبایی در این باره مشورت کنید.

موارد موثر بر قیمت کامپوزیت دندان

موارد موثر بر قیمت کامپوزیت دندان

در ادامه شما را با مواردی که این قیمت را تحت تاثیر قرار می دهند، آشنا می کنیم:

 1. تعداد واحد کامپوزیت

  یکی از موارد اصلی که بر قیمت این درمان تاثیر دارد، تعداد واحد های آن می باشد. محاسبه این واحد ها با توجه به تعداد دندان هایی است که نیاز به کامپوزیت دارند. به طور مثال اگر یک و یا دو دندان شما نیاز به آن داشته باشد، یعنی یک و یا دو واحد کامپوزیت برایتان انجام می گیرد. بدین ترتیب افزایش تعداد واحد های دندانی سبب بیشتر شدن قیمت نهایی خواهد شد.
 2. برند کامپوزیت دندان

  بازار دندانپزشکی برندهای مختلفی را ارائه داده که هر کدام از آن ها از نظر کیفیت و طول عمر و ماندگاری تفاوت هایی با هم دارند. امروزه بهترین برند ها متعلق به کشور آلمان، آمریکا، سوئیس و ژاپن می باشند. البته باید بدانید که بیشتر این برند ها کیفیت استاندارد دارند. نکته مهم دیگری که در این باره وجود دارد، این است که مهارت و تجربه دندانپزشک در جلوه باکیفیت تر و مرغوب تر برند کامپوزیت موثر است. بنابراین بدانید که نصب بهترین کامپوزیت توسط یک دندانپزشک غیرمجرب می تواند نتایج نامطلوبی را برایتان به همراه داشته باشد.
 3. دستمزد دندانپزشک

  با توجه به میزان تخصص دندانپزشک و همچنین موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی، با توجه به تعرفه دندانپزشکی هزینه ای به عنوان دستمزد نیز در نظر گرفته می شود.
 4. موارد جانبی

  به طور کلی در اکثر موارد برخی از هزینه های جانبی در قیمت نهایی کامپوزیت دندان تاثیر دارند. معمولا بیشتر افرادی که برای این درمان به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند، دارای پوسیدگی های دندانی و یا بیماری های لثه هستند. در ادامه این موارد جانبی را برایتان شرح می دهیم:
  • نیاز به درمان پوسیدگی های دندانی

   در صورتی که دندان دچار پوسیدگی باشد، باید قبل از نصب کامپوزیت حتما برای درمان آن اقدام شود. اگر با این شرایط کامپوزیت روی دندان ها قرار بگیرد، پوسیدگی بیشتر به دندانتان آسیب وارد می کند.
  • نیاز به درمان ارتودنسی

   کامپوزیت می تواند برای دندان هایی که به طور جزئی نامرتب هستند، مناسب باشد، اما اگر کجی دندان ها از حدی بیشتر باشد، حتما باید قبل از نصب کامپوزیت با یک متخصص ارتودنسی مشورت کرده و از درمان ارتودنسی نیز کمک گرفته شود.

هزینه کامپوزیت دندان سال 1402

هزینه کامپوزیت دندان سال 1402

برای به دست آوردن قیمت کامپوزیت دندان، می توانید هر واحد کامپوزیت را در تعداد دندان ها ضرب کنید. باید بدانید که منظور ما از هر واحد کامپوزیت، یک دندان می باشد. در نهایت با توجه به برند انتخابی قیمت هر واحد مشخص شده که در ادامه این موارد را برایتان مورد بررسی قرار می دهیم:

قیمت هر واحد کامپوزیت آلمانی

امروزه بهترین و مرغوب ترین برند های کامپوزیتی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند، کامپوزیت های آلمانی می باشند. در واقع باید گفت که انتخاب درصد بالایی از دندانپزشکان باتجربه برای بیماران کامپوزیت های آلمانی بوده که البته دارای انواع متنوعی هستند و با داشتن ویژگی های منحصر به فرد خود توانسته اند تا محبوبیت زیادی نیز در بین بیماران پیدا کنند. هزینه این نوع برند کامپوزیت معمولا بین 1.000.000 تومان (معادل با یک میلیون تومان) تا 1.500.000 تومان (معادل با یک میلیون و پانصد هزار تومان) می باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت سوئیسی

یکی دیگر از برند های مشهور مورد استفاده، کامپوزیت های سوئیسی می باشند که برترین آن ها برند سارمکو است. این شرکت کامپوزیت های خود را از نوع میکروهیبرید در بازار ارائه داده که دارای ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی هستند. برند اشترومن در این کشور نیز دارای کامپوزیت های بادوام و یا کیفیتی می باشد. هزینه هر واحد کامپوزیت سوئیسی نیز در بین 800.000 تومان (معادل با هشتصد هزار تومان) تا 1.500.000 تومان (معادل با یک میلیون و پانصد هزار تومان) می باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت آمریکایی

در بین کامپوزیت های آمریکایی، برند بیسکو یکی از بهترین مارک های آن می باشد. این شرکت کامپوزیت های باکیفیت، مرغوب، دارای درخشندگی و با دوام را به بازار ارائه داده است. در ساخت این برند از تکنولوژی پیشرفته استفاده شده که به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به انواع قبلی دارند.

قیمت هر واحد کامپوزیت ژاپنی

کامپوزیت های ژاپنی نیز در انواع بسیار متنوعی موجود هستند که در این سال ها بسیار مورد توجه دندانپزشکان و بیماران قرار گفته اند. کامپوزیت های گرادیا، جیانیال، کوراری و توکویاما از بهترین و برترین برند های ژاپنی می باشند که دارای سایه رنگ و تنوع خوبی نیز هستند. قیمت آن ها در حدود 1.000.000 تومان (معادل یک میلیون تومان) تا 1.500.000 تومان (معادل با یک میلیون و پانصد هزار تومان) می باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت کره ای

بعد از کامپوزیت های آلمانی، برند های کره ای محبوبیت بسیاری بین دندانپزشکان و همچنین بیماران پیدا کرده اند. محبوبیت آن ها حتی از برند های سوئیسی و آمریکایی نیز بیشتر است. حدود قیمت آن ها تقریبا بین 800.000 تومان (معادل با هشتصد هزار تومان) تا 1.200.000 تومان (معادل با یک میلیون و دویست هزار تومان) می باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت برزیلی

کامپوزیت اوپالیس از برند های برزیلی دارای خواص سازگار مکانیکی و نوریبا دندان های طبیعی فرد بوده و دارای زیبایی ئ ماندگاری خوبی می باشد. قیمت هر واحد آن حدود 1.200.000 تومان (معادل با یک میلیون و دویست هزار تومان) تا 1.500.000 تومان (معادل با یک میلیون و پانصد هزار تومان) است.

کامپوزیت های ارزان و گران قیمت چه تفاوت هایی با هم دارند؟

یکی از مهمترین فاکتور هایی که موجب تفاوت این کامپوزیت ها با هم می شود، طول عمر و ماندگاری آن ها است. بنابراین طبیعی است کامپوزیت هایی که جزء برند های باکیفیت و مرغوب هستند، هزینه بالاتری داشته و در عوض مدت زمان بیشتری در دهان باقی می مانند. البته ماندگاری کامپوزیت به موارد دیگری نیز بستگی دارد که عبارتند از:

 • مقاومت برند کامپوزیت در برابر تغییر رنگ و ساییدگی
 • نیاز به ترمیم و یا عدم ترمیم
 • رعایت نکات مراقبتی بعد از نصب کامپوزیت
 • تخصص، تجربه و مهارت دندانپزشک

قبل از تعیین قیمت کامپوزیت، دندانپزشک به چه مواردی توجه می کند؟

یک دندانپزشک متخصص قبل از نصب کامپوزیت روی دندان های شما، حتما مواردی را مد نظر قرار می دهد:

 1. بررسی سلامت دندان ها

  اگر بیمار دارای دندان پوسیده باشد، دندانپزشک در ابتدا باید به درمان آن ها بپردازد. این درمان می تواند شامل پرکردن و ترمیم و یا عصب کشی دندان باشد. باید بدانید که تنها سفید بودن و زیبایی دندان ها اهمیت نداشته و سلامت آن ها از همه چیز مهم تر است.
 2. بررسی سلامت لثه ها

  در صورتی که بیمار به مشکلات و بیماری های لثه مانند عفونت مبتلا باشد، در ابتدا دندانپزشک به رفع و درمان این مشکلات می پردازد. در غیر این صورت با نصب کامپوزیت ها، لثه با تورم و التهاب رو به رو می شود.
 3. بررسی نامرتب بودن دندان ها

  کامپوزیت می تواند برای برخی از نامرتبی های جزئی دندان های مورد استفاده قرار بگیرد، اما در صورتی که میزان این انحرافات بیشتر باشد، باید در ابتدا با یک متخصص ارتودنسی مشورت شود.

چگونه باید هزینه کامپوزیت دندان را پرداخت کنم؟

زمانی که شما به کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کنید، دندانپزشک بعد از معاینه و ویزیت تمام نیاز های درمانی شما را عنوان کرده و هزینه نهایی را برایتان مشخص می کنند. به طور معمول به دلیل اینکه نصب کامپوزیت در یک جلسه انجام می شود، بیمار پس از درمان هزینه خود را پرداخت می کند. اما در برخی از موارد، کامپوزیت فک بالا در یک جلسه و فک پایین در جلسه بعدی انجام می شود، به همین دلیل بیمار می تواند هزینه خود را به صورت اقساط نیز پرداخت کند.
باید بدانید که برخی از دندانپزشکان با توجه به شرایطی، دستمزدی برای خود در نظر نگرفته و تنها هزینه موارد را از بیمار دریافت می کنند.

آیا می توانم هزینه کامپوزیت دندان را از بیمه دریافت کنم؟

به طور کلی بیمه هزینه ای بابت موارد زیبایی به بیمه شدگان خود ارائه نمی دهد. در صورتی که استفاده از کامپوزیت تنها برای پرکردن دندان پوسیده باشد، بیمه بخشی از هزینه را پرداخت خواهد کرد. البته برای دریافت اطلاعات بیشتر لازم است تا با بیمه تکمیلی خود هماهنگی های لازم را داشته باشید.

چگونه هزینه کامپوزیت دندان را کاهش دهم؟

زمانی که دندان هایتان را کامپوزیت کردید، قطعا به دلیل پرداخت هزینه و همچنین به دست آوردن زیبایی دندان های خود، تمایل دارید تا مدت زمان بیشتری از این لبخند زیبا استفاده داشته باشید و آن را در طولانی مدت حفظ نمایید. به طور کلی اگر برند خوب کامپوزیت توسط دندانپزشک متخصص انتخاب شود و شما بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمایید، می توانید ماندگاری خوبی از کامپوزیت در نظر داشته باشید. برای اینکه مانع از پرداخت هزینه های اضافی بعد از این درمان شوید، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. سیگار نکشید و دخانیات مصرف نکنید.

  سیگار کشیدن همانطور که به دندان طبیعی آسیب می رساند و سبب تغییر رنگ و پوسیدگی آن می گردد، می تواند این موارد را روی کامپوزیت نیز ایجاد کند.
 2. نوشیدنی ها و موارد خوراکی رنگی کمتری مصرف کنید.

  نوشیدن مکرر چای و یا قهوه به مرور می توانند سبب لکه دار شدن کامپوزیت ها شوند. البته اگر بعد از نوشیدن این گونه مایعات دهان خود را با آب بشویید، این اتفاق رخ نداده و یا در طولانی مدت ایجاد می شود.
 3. رفتار های نادرستی مانند دندان قروچه را ترک کنید.

  دندان قروچه به راحتی می تواند موجب لب پر شدن، شکستگی و حتی افتادن کامپوزیت از روی دندان ها شود.

سوالات متداول

 1. آیا می توانم هزینه کامپوزیت دندانم را به طور اقساطی پرداخت کنم؟

  این امکان در بسیاری از مراکز درمانی وجود داشته، اما باید در نظر داشته باشید که این اقساط طولانی مدت نیستند، زیرا مراحل کامپوزیت دندان نیز طولانی مدت نیست. برای دریافت اطلاعات بیشتر لازم است تا با دندانپزشک و مطب دندانپزشکی مورد نظر خود هماهنگی های لازم را انجام دهید.