قیمت ایمپلنت دندان

چکیده مطلب

آیا شما هم برای جایگزینی دندان از دست رفته خود به فکر ایمپلنت افتاده اید؟ حتما مهمترین مسئله ای که ذهن شما را درگیر کرده است، قیمت ایمپلنت دندان می باشد.
به نظر شما قیمت انواع برند های ایمپلنت دندان چقدر است و چه فاکتور های هزینه نهایی آن را تحت تاثیر قرار می دهند؟
حتما شنیده اید که این روش درمانی، گران قیمت است، اما به نظر شما دلیل این گران قیمت بودن چیست؟ آیا شما همواره ناچار به هزینه کردن مبلغ زیادی برای کاشت ایمپلنت خود هستید؟
چگونه می توانید هزینه ایمپلنت دندان را پرداخت کنید؟
شما با خواندن این مقاله علاوه بر اینکه اطلاعاتی درباره قیمت حدودی انواع ایمپلنت دندان به دست می آورید، می توانید راهکار های کاهش این هزینه را نیز بخوانید.
همچنین اگر بودجه کافی برای هیچ کدام از انواع ایمپلنت دندان را ندارید، نگران نباشید. راهکار های دیگری در انتهای همین مقاله به شما داده خواهد شد، پس با ما همراه باشید تا یک روش مناسب برای خود را بیابید.

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

به طور کلی فاکتور های زیر بر هزینه نهایی ایمپلنت دندان تاثیر گذار هستند:

 1. تعداد ایمپلنت مورد نیاز

  یکی از مواردی که نقش مهمی در هزینه ایمپلنت دندان دارد، تعداد ایمپلنت مورد نیاز است که هر چه بیشتر باشد، هزینه نهایی را بیشتر می کند. البته کاشت دندان بر اساس تعداد، می تواند انواع متفاوتی داشته باشد.
  • ایمپلنت تک دندان: یک دندان نیازمند به ایمپلنت
  • بریج بر پایه ایمپلنت: قرار داده شدن سه ایمپلنت روی یک پایه بریج
  • ایمپلنت All on 4: قرار داده شدن تمام دندان ها روی 4 ایمپلنت
  • ایمپلنت اوردنچر: قرار داده شدن دندان های یک فک روی 6 و یا 8 واحد ایمپلنت
 2. نوع و برند ایمپلنت دندان

  امروزه ایمپلنت دندان دارای مارک ها و برند های بسیار متنوعی است که دندانپزشک متخصص با توجه به شرایط بیمار و همچنین بودجه مالی بیمار، بهترین و مناسب ترین نوع آن را برای بیمار انتخاب می کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع برند ها و مارک های ایمپلنت، مقاله انواع مارک های ایمپلنت دندان را نیز مطالعه نمایید.
 3. نحوه کاشت ایمپلنت دندان

  با پیشرفت هایی که امروزه علم ایمپلنت داشته است، 3 روش مختلف برای کاشت ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:
  • کاشت ایمپلنت فوری

   در شرایط خاصی که شرایط بیمار برای ایمپلنت فوری مناسب باشد، دندانپزشک می تواند از این روش استفاده کند.
  • کاشت ایمپلنت دیجیتال یک روزه

   برای این نوع کاشت ایمپلنت دندان، از روش پیشرفته ای استفاده می شود که به کمک اسکنر و پرینتر سه بعدی در داخل مطب، نصب پایه و تاج دندان در یک جلسه صورت می گیرد. در واقع این روش، همان ایمپلنت فوری بوده که به صورت پیشرفته تر انجام می گیرد.
  • کاشت ایمپلنت استاندارد

   در اکثر موارد از این روش برای کاشت ایمپلنت دندان استفاده می شود که در سه مرحله صورت می گیرد. در این نوع کاشت، کشیدن دندان، قرار دادن پایه ایمپلنت و نصب تاج دندان همگی در مراحل جداگانه صورت می گیرد.
 4. درمان های جانبی

  در اکثر موارد قبل و یا در حین ایمپلنت دندان، به برخی از درمان های جانبی نیاز است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:
  • کشیدن دندان

   در برخی از مواقع این احتمال وجود دارد که بعد از افتادن دندان، ریشه دندان در استخوان فک مانده و لازم است تا دندانپزشک آن را از دهان خارج کند.
  • لیفت سینوس یا پیوند استخوان

   یکی از مسائل مهمی که در کاشت ایمپلنت دندان مطرح است، داشتن تراکم کافی استخوان فک می باشد که در غیر این صورت لازم است تا این کمبود تراکم با کمک پیوند استخوان و یا لیفت سینوس جبران شود. انجام لیفت سینوس و یا پیوند استخوان، هر کدام هزینه خاص خود را شامل می شود.
  • پیوند لثه

   به طور کلی قبل از کاشت ایمپلنت دندان، این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد که بیمار دارای سلامت کافی از دهان و دندان باشد. در صورتی که بیمار دچار برخی از بیماری های لثه و مشکلات دیگر باشد، باید برای درمان آن اقدام کند که هزینه های خاص خود را به دنبال خواهند داشت.
  • بلیچینگ

   باید این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از کاشت ایمپلنت دندان امکان سفید تر کردن آن وجود ندارد، بنابراین افرادی که قصد سفید کردن دندان های خود را نیز دارند، بهتر است تا قبل از درمان ایمپلنت، بلیچینگ دندان را انجام دهند.
 5. تاج دندان

  تاج دندان ایمپلنت دارای دو نوع چسبی و پیچی می باشد که البته هزینه آن ها نزدیک به هم است. تاج دندان پیچی که تعویض راحت تر و پاکسازی راحت تری دارد، انتخاب اکثر دندانپزشکان می باشد. در واقع باید بدانید که تاج دندان چسبی در زمان کوتاه می تواند مقرون به صرفه به حساب بیاید.
 6. بیمه

  ایمپلنت دندان علاوه بر اینکه یک روش زیبایی است، اما بیشتر جنبه ی درمانی دارد. به همین جهت اکثر بیمه های درمانی و تکمیلی تعرفه هایی را برای این درمان به بیمه شدگان خود ارائه می دهند. شما باید قبل از شروع به درمان با بیمه خود هماهنگی های لازم را انجام دهید.

قیمت ایمپلنت دندان سال 1402

قیمت ایمپلنت دندان

همانطور که پیش تر بیان نمودیم، هزینه نهایی ایمپلنت دندان به موارد زیادی بستگی داشت. در ادامه قصد داریم تا شما را قیمت انواع ایمپلنت دندان آشنا نماییم:

 1. قیمت ایمپلنت آمریکایی

  قیمت این نوع ایمپلنت ها با توجه به تکنولوژی و قطعاتی که برای ساخت آن ها استفاده می شود، تعیین می گردد. به همین جهت ایمپلنت های آمریکایی قیمت های متفاوتی دارند که حدود آن بین 7000000 تومان (هفت میلیون تومان) الی 12000000 تومان (دوازده میلیون تومان) می باشد.
 2. قیمت ایمپلنت کره ای

  این نوع ایمپلنت ها که در ایران نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، هزینه ای بین 5000000 (پنج میلیون تومان) تا 7000000 تومان (هفت میلیون تومان) دارند.
 3. قیمت ایمپلنت های آلمانی

  نسبت به تمام برند های آلمانی، قیمت ایمپلنت دی آر اس، از بقیه انواع آن ها بیشتر می باشد. حدود قیمت ایمپلنت های آلمانی بین 6000000 تومان (شش میلیون تومان) تا 8000000 تومان (هشت میلیون تومان) می باشند.
 4. قیمت ایمپلنت های سوئیسی

  ایمپلنت های سوئیسی نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و برند های خوبی در سراسر جهان ارائه کردند. حدود قیمت آن ها بین 8000000 تومان (هشت میلیون تومان) تا 12000000 تومان (12 میلیون تومان) می باشد.
 5. قیمت ایمپلنت ایتالیایی

  در بین ایمپلنت های ایتالیایی گران قیمت، می توان به برند سوییدن اند مارتینا اشره کرد که از دیگر برند ها گران قیمت تر می باشد. حدود قیمت آن ها بین 5000000 تومان (پنج میلیون تومان) تا 7000000 تومان (هفت میلیون تومان) است.
 6. قیمت ایمپلنت اسپانیایی

  در کشور اسپانیا، برند موزو با کیفیت بسیار عالی ارائه شده و قیمتی بین 5000000 (پنج میلیون تومان) تا 7000000 تومان (هفت میلیون تومان) را دارد.
 7. قیمت ایمپلنت آسیایی

  با توجه به تکنولوژی هایی که در ساخت ایمپلنت های آسیایی استفاده می شود، این نوع ایمپلنت ها دارای هزینه های کمتری بوده و حدود 4000000 تومان (چهار میلیون تومان) تا 6000000 تومان (شش میلیون تومان) قیمت دارند.
 8. قیمت ایمپلنت فرانسوی

  ایمپلنت آی دی آی، یکی از مشهورترین برند های ایمپلنت فرانسه می باشد که با توجه به کیفیت بالایی که دارد، هزینه مناسبی را به خود اختصاص داده است. حدود قیمت آن بین 5000000 تومان (پنج میلیون تومان) تا 7000000 تومان( هفت میلیون تومان) می باشد.
 9. قیمت ایمپلنت چینی

  باید بدانید که چین هیچگونه برندی برای ساخت ایمپلنت دندان ندارد و اگر ایمپلنتی در چین ساخته شود، در واقع تحت نظارت کمپانی های اروپا و آمریکا می باشد. در واقع ایمپلنت چینی کپی برند های دیگر بوده و هیچ کیفیتی از آن ها ندارد.
 10. قیمت ایمپلنت ایرانی

  ایمپلنت های ساخته شده در کشور ما دارای هزینه ای بین 5000000 تومان (پنج میلیون تومان) تا 7000000 تومان (هفت میلیون تومان) می باشند.

هزینه ایمپلنت دندان با لیزر

استفاده از دستگاه لیزر به خودی خود هزینه بالاتری را در قیمت نهایی درمان خواهد داشت. نگهداری از این دستگاه و مواد مصرفی بالایی که دارد نیز، از مواردی هستند که سبب گران تر بودن استفاده از لیزر می شوند. به همین دلیل، کاشت دندان قیمت بیشتری از دیگر روش ها دارد. به همین جهت هزینه کاشت دندان با لیزر از بقیه روش ها بیشتر می باشد. البته با توجه به تمام مزیت هایی که این روش دارد، می توان گفت که هزینه ای مقرون به صرفه داشته و ارزش پرداخت کردن را خواهد داشت. این روش می تواند 20 تا 30 درصد گران قیمت تر باشد.

هزینه ایمپلنت دندان جلو

به طور کلی باید برای تعیین قیمت ایمپلنت دندان جلو موارد مهمی که در این هزینه تأثیر گذار هستند را بدانید. بسیار اهمیت دارد که ایمپلنت دندان ساخته شده توسط کدام کشور می‌باشد و از چه برندی است. نوع و متریال ایمپلنت، روش و مدت زمان کاشت آن، دستمزد متخصص ایمپلنت و ... نیز از موارد مهم تأثیر گذار در قیمت نهایی این درمان هستند.
همچنین تعداد دندان‌های مورد نظر را باید در نظر بگیرید. اینکه یکی از دندان‌های جلو و یا تعداد بیشتری از آنها به کاشت ایمپلنت نیاز دارند، سبب متغیر شدن هزینه نهایی خواهد شد، زیرا هر واحد دندانی هزینه جداگانه‌ای دارد.
ضمن اینکه روکش و تاج مورد استفاده در این درمان هزینه خود را شامل می‌شود. قیمت کاشت ایمپلنت برای دندانهی جلو نیز طبق تعرفه آن برای هر واجد که در بالا ذکر کردیم، محاسبه می‌شود و حدود آن بین 8000000 تومان (هشت میلیون تومان) تا 18000000 تومان (هجده میلیون تومان) است.

علت بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان چیست؟

دلیل بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان

بالا بودن هزینه ایمپلنت به دلایل زیر می باشد:

 • کاشت ایمپلنت دندان کاملا تخصصی بوده و با کمک تکنولوژی های پیشرفته و با استفاده از مهارت های بسیار زیادی صورت می گیرد.
 • ظاهر و عملکرد آن بسیار مشابه با دندان طبیعی بوده و می تواند در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان، طول عمری بالای 15 سال داشته باشد.
 • فرآیند درمانی پیچیده و دشواری را داشته که به بیهوشی نیاز دارد.
 • طراحی و ساخت آن بسیار دشوار و سخت بوده و تنها شرکت های قدرتمندی می توانند به ساخت ایمپلنت های دندانی بپردازند.
 • مواد خاصی که در هر کدام در قسمت های ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می گیرند، با کمک تکنولوژی خاصی ساخته می شوند.

نحوه پرداخت هزینه ایمپلنت دندان

نحوه پرداخت هزینه ایمپلنت دندان

با در نظر گرفتن این مورد که هزینه ایمپلنت دندان بالاتر از دیگر روش های درمان دندان از دست رفته می باشد، نحوه پرداخت هزینه می تواند بسیار دارای اهمیت باشد. نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که به فکر مراجعه به کلینیک های ارزان قیمت نباشید. شما باید بدانید که اهمیت درمان زیر نظر متخصص ایمپلنت به قدری است که اگر این کار را به دست فرد غیر مجرب بگذارید، می تواند عوارض بسیاری در حین و بعد از درمان برای شما ایجاد کند.
به طور کلی پرداخت ایمپلنت دندان در اکثر کلینیک های دندانپزشکی به صورت اقساطی و گاها با دریافت چک های مدت دار انجام می گیرد. بعضی از کلینیک ها، 50 درصد هزینه را در ابتدا و مابقی را در جلسه دوم درمان دریافت می کنند. برخی دیگر هزینه را به صورت اقساطی و ماه به ماه تا اتمام روند درمان دریافت می کنند. برای اینکه بدانید شرایط پرداخت هزینه در کلینیک دندانپزشکی مورد نظر شما به چه صورت است، با کلینیک مربوطه تماس بگیرید.

تخفیف ویژه ایمپلنت دندان

این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

ایمپلنت دندان اقساطی

این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

ایمپلنت دندان ارزان قیمت

شاید شما نیز جز افرادی باشید که ایمپلنت دندان را برای جایگزینی دندان از دست رفته خود انتخاب کرده اید، اما بعد از مشاهده قیمت ها به دلیل داشتن هزینه ای بالا از انجام آن صرف نظر کرده اید و یا کلینیک هایی با تبلیغات ایمپلنت ارزان قیمت به چشمتان خورده است. تعداد زیادی از کلینیک های دندانپزشکی این کار را می کنند و با استفاده از ایمپلنت ارزان قیمت، سعی دارند تا نظر افراد را به خود جلب نمایند. اما همانظور که می دانید هیچ ارزانی بی علت نبوده و می تواند دلایل محکمی نیز داشته باشد که در ادامه آن ها را برای شما بیان می کنیم:

 1. یکی از این دلایل مهم به کار بردن مواد بی کیفیت و نامرغوب بوده که شاید در ابتدا هزینه کم شما را وسوسه کند، اما باید بدانید که در مدت زمان طولانی شما دچار مشکلاتی مانند شکستن پست ایمپلنت، عفونت و غیره خواهید شد که برای جبران آن متحمل هزینه های بیشتری خواهید شد.
 2. یکی از دیگر دلایل ارزان قیمت بودن ایملپلنت می تواند همکاری با افراد غیرمجرب در کلینیک دندانپزشکی باشد، زیرا این افراد به دلیل تخصص نداشتن هزینه و دستمزد کمتری دریافت می کنند. اما شما باید بدانید که این کار می تواند عواقب بدی را به همراه داشته باشد. کاشت ایمپلنت دندان یک درمان تخصصی و بسیار حرفه ای می باشد که شما باید درمان خود را حتما به دست متخصص این کار بسپارید تا بدون مشاهده هیچ گونه عوارض و آسیبی، بهترین نتیجه را از درمان خود بگیرید.

روش های کاهش هزینه ایمپلنت

روش های کاهش هزینه ایمپلنت

شما می توانید با راهکار هایی، هزینه ایمپلنت دندان خود را تا حدودی کاهش دهید:

 1. یکی از مهمترین مواردی که می تواند به کاهش هزینه این درمان به شما کمک کند، این است که در ابتدا یک متخصص ایمپلنت خوب را انتخاب کنید. در غیر این صورت یک فرد غیر مجرب می تواند عوارضی را در حین و یا بعد از درمان برای شما ایجاد کرده که به دنبال درمان های دشوار تر می تواند هزینه های مضاعفی را برای شما داشته باشد. بنابراین حتما با یک فرد متخصص مشورت کنید.
 2. یکی دیگر از مواردی که می تواند به کاهش هزینه شما کمک کنید، استفاده از بیمه درمانی یا بیمه تکمیلی می باشد. همانطور که در مقاله بیان کردیم، ایمپلنت دندان یک روش کاملا درمانی بوده که به همین جهت اکثر بیمه ها می توانند تعرفه هایی را برای بیمه شدگان خود در نظر بگیرند.
 3. شما می توانید کلینیک دندانپزشکی را بیابید که نحوه پرداخت هزینه ی آن ها برای شما شرایط راحت تری داشته باشد. می توانید از پرداخت اقساطی و یا دیگر روش ها استفاده داشته باشید.
 4. باید بدانید که بعد از اتمام درمان، رعایت درست و اصولی بهداشت دهان و دندان بسیار دارای اهمیت می باشد. در صورتی که توجهی به آن نداشته باشید، می توانید باعث گسترش بیماری و عفونت در دهان خود شوید که بدین ترتیب احتمال پس زدن ایمپلنت دندان و پرداخت هزینه های مضاعف، وجود خواهد داشت بنابراین به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

راهکار های جایگزین ایمپلنت دندان

شاید شما جز افرادی باشید که به هیچ طریقی قادر به پرداخت هزینه های ایمپلنت دندان نمی باشید. اگر هیچ کدام از شرایط بالا به شما کمکی نکرد و نحوه پرداخت تاثیری در کمک به شما نداشت، می توانید راهکار های دیگری را امتحان کنید. این نکته را در نظر بگیرید که جای خالی دندان تنها زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد، بلکه می تواند مشکلات بسیاری در سلامتی شما داشته باشد. با وجود اینکه بهترین روش جایگزینی دندان از دست رفته، ایمپلنت دندان می باشد، اما اگر به هیچ عنوان نمی توانید از این درمان بی نظیر بهره مند شوید، می توانید درمان های زیر را نیز رد نظر بگیرید:

 1. بریج دندانی

  منظور از بریج دندان یک پل است که شامل یک تا چند دندان مصنوعی می باشد.
 2. پروتز کامل دندان

  زمانی که بیمار تمام دندان های خود را از دست داده باشد، می تواند از این روش نیز استفاده نماید.
 3. پروتز موقت

  منظور از پروتز موقت همان دندان مصنوعی می باشد که به طور مستقیم جایگزین دندان از دست رفته می شود.

سوالات متداول

 1. آیا کاشت ایمپلنت دندان ارزش این را دارد که هزینه کنیم؟

  برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین و موثر ترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته، کاشت ایمپلنت دندان می باشد که طبق تمام بررسی های انجام شده، این روش بیش از 95 درصد موفقیت داشته و افراد از درمان خود حتی بعد از چندین سال نیز رضایت داشته اند. به همین جهت هزینه کردن برای کاشت ایمپلنت دندان می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت باشد.
 2. کدام برند ایمپلنت گران قیمت تر از بقیه می باشد؟

  اوردنچر برای کل فک بالا و پایین همراه با پروتز دندان مصنوعی ثابت، می تواند بیشترین هزینه ایمپلنت دندان را به خود نسبت داده باشد. این فرایند نشان می دهد که تمام دندان ها به جایگزینی نیاز دارند که معمولا بین 8 تا 10 ایمپلنت در هر فک نیاز است. این نوع ایمپلنت می تواند هزینه ای در حدود 3 یا 4 برابر دندان مصنوعی متحرک داشته باشد، اما باید گفت که به همین میزان نیز دارای کیفیت عالی می باشد.
 3. آیا بیمه هزینه ایمپلنت دندان را پرداخت می کند؟

  با توجه به اینکه ایمپلنت دندان یک روش درمانی و در واقع بهترین روش درمانی برای جایگزینی دندان از دست رفته محسوب می شود، به همین دلیل بیشتر بیمه های درمانی تعرفه هایی را برای بیمه شدگان خود در نظر گرفتند تا آن ها بتوانند از این روش درمانی بی نظیر بهره مند شوند.