سفید کردن دندان با مواد طبیعی

سفید کردن دندان با مواد طبیعی

مطالعه این مطلب 2 دقیقه زمان نیاز دارد

دسترسی سریع به عناوین این مطلب

همواره دندان ها به مرور دچار تغییر رنگ می شوند، اما با وجود اینکه همه ی افراد خواستار دندان هایی سفید و زیبا هستند، تمایل دارند تا روش هایی که برای سفید کردن دندان ها وجود دارد را امتحان کنند. البته که سفید کردن دندان ها در مطب دندانپزشکی بسیار بهتر است، اما روش هایی نیز وجود دارند که شما می توانید در منزل اقداماتی برای سفید کردن دندان هایتان انجام دهید. 

روش های خانگی سفید کردن دندان ها

مسواک و نخ دندان

مسواک و نخ دندان

بهداشت دهان و دندان یک روش محکم و درست برای حفظ لبخند شماست. خمیر دندان به طرز محسوسی باعث سفیدی و بی رنگ شدن سطح دندان ها می شود. در واقع خمیر دندان ها باعث سفیدی دندان ها نمی شوند. نخ دندان مواد غذایی و باکتری ها را از بین برده و باعث می شوند که دندان های شما راکد و تیره بنظر نرسند.

روغن

روغن یک روش محبوب در پزشکی آیورودای برای سفید کردن دندان است. یک قاشق غذاخوری روغن (مانند کنجد، نارگیل یا روغن زیتون) را به مدت 20 دقیقه در دهان خود بشویید تا باکتری را بیرون بکشید. اخیراً یک مطالعه نشان داده که استفاده از روغن نارگیل میتواند مانع فساد دندان های شما شود، اما هیچ مدرک علمی برای تأیید آن وجود ندارد.

جوش شیرین

جوش شیرین

جوش شیرین علاوه بر کمک به تهیه خمیر، یک تمیز کننده ملایم برای دندان است. شما می توانید از نوشابه سودا استفاده کنید، اما احتمالاً با استفاده از خمیر دندان با محتوی بیکربنات سدیم، نتیجه بهتری خواهید گرفت. مطالعات نشان می دهد که مسواک زدن با محصولاتی که محتوی جوش شیرین هستند در طول زمان بر روی لکه های سطحی دندان شما تأثیر گذارد، خواهند بود.

سیب، آناناس و توت فرنگی

اسید مالیک موجود در سیب باعث افزایش میزان بزاق دهان و شست و شوی اسید موجود در آن می شود. خمیر دندان هایی با محتوی برملائین با ترکیبی از آناناس به سفیدی دندان ها کمک می کند. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که خوردن این میوه ها باعث درخشش دندان های شما می شود. مطالعه ای در دندانپزشکی نشان داده است که مسواک زدن با مخلوطی از توت فرنگی و جوش شیرین نتنها هیچ تأثیری بر سفیدی دندان ندارند، بلکه بدتر از آن، اسید سیتریک موجود در توت فرنگی می تواند باعث شکست مینا و پوسته بیرونی دندان شما شود.

آب اکسیژنه

آب اکسیژنه، در بیشتر کیت های سفید کننده ی خانگی یافت میشود. آب اکسیژنه در واقع رنگ دندان را عوض میکند. مطالعه ای نشان داده است که استفاده از ژل سفید کننده، با 6٪ پراکسید هیدروژن بر روی دندان، بعد از 2 هفته تغییر قابل توجهی را ایجاد میکند. انجمن دندانپزشکی آمریکا می گوید که آب اکسیژنه ممکن است قبل از اینکه دندان ها را سفید کند، باعث تحریک آن ها شود.

سرکه سیب

سرکه سیب

برخی افراد می گویند که استفاده از سرکه سیب قبل از مسواک می تواند به کشتن باکتری ها و پاک کردن لکه ها کمک کند. با عرض پوزش، هیچ مطالعه ای برای تأیید آن وجود ندارد. سرکه سیب می تواند طعم سس سالاد شما را تغییر دهد، اما انتظار نداشته باشید که باعث سفیدی دندان های شما شود.

زرد چوبه

زردچوبه یک ادویه گرم و تلخ که به عنوان طعم دهنده کاری شناخته میشود. زردچوبه یک رنگ طبیعی است که میتواند پارچه سفید را به طلایی روشن تبدیل کند. ظاهرا، زردچوبه میتواند باعث سفیدی دندان شود. هرچند هیچ تحقیق جامعی برای حمایت از این موضوع وجود ندارد.

پیشگیری از تیرگی دندان

غذاهایی که شامل انواع توت ها و نوشیدنی های تیره مانند قهوه و نوشابه هستند، باعث تیرگی دندان می شوند، اما مجبور نیستید که مصرف آن ها را کنار بگذارید. می توانید از خوردن آنها لذت برده، و بعد از آن دهان خود را شستشو دهید. بنابراین احتمال کمتری برای تیرگی دندانهایتان وجود دارد. (قبل از مسواک زدن 30 دقیقه برای محافظت از مینای دندان صبر کنید.) سیگار کشیدن و جویدن آدامس نیز می تواند سبب ایجاد لکه بر روی دندان شود، که دلیل دیگری برای ترک آن است.

اخبار و پیشنهادات ویژه

تماس با ما

شماره تماس: 02126350198

آدرس:شهرک غرب، بلوار فرحزادی، خیابان حافظی، روبروی اریکه ایرانیان، پلاک 16 طبقه 2