برندهای لمینت دندان

چکیده مطلب

جنس و کیفیت ونیرهای سرامیکی نقش مهمی در زیباتر و طبیعی‌تر شدن نتیجه درمان دارد. به همین دلیل امروزه شرکت‌ها و برندهای معتبر بسیار زیادی در حال تلاش برای ارتقای کیفیت محصولات خود در جهت افزایش رضایت مشتری دارند و فروش خود دارند.
در این صورت آیا سؤالات زیر برای شما نیز ایجاد شده‌اند؟

 • آیا مارک لمینت دندان در نتیجه ترمیم تأثیری دارد؟
 • بهترین مارک لمینت دندان کدام است؟
 • چگونه می‌توان بهترین برند لمینت دندان را انتخاب کرد؟

هدف از ارائه این مطلب معرفی بهترین برندهای لمینت موجود می‌باشد تا با مطالعه آنها اطلاعات لازم در این باره را کسب کنید و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مارک لمینت دندان

مارک لمینت دندان

شاید شناخت مارک‌های لمینت دندان برای افرادی که می‌خواهند دندان‌های خود را لمینت کنند و یا لبخند هالیوودی بسازند، لازم باشد. نمی‌توان نقش مارک و برند لمینت را در کیفیت نتیجه ترمیم دندان‌ها انکار کرد. استفاده از برند خوب لمینت نه تنها بر زیبایی و طبیعی به نظر رسیدن لمینت تأثیر دارد، بلکه در ماندگاری آن نیز مؤثر است.
به همین منظور بهتر است که افراد به کلینیکی مراجعه کنند که مطمئن هستند از مارک‌های مرغوبی برای انجام این کار استفاده می‌کند.
در ادامه این مطلب بهترین شرکت‌ها و برندهایی که در زمینه ساخت لمینت‌های استاندارد (لمینت‌هایی که نصبشان نیاز به تراشیدن مینای دندان دارد.) و لمینت‌های بدون تراش (لمینت‌هایی که نصبشان نیاز به تراشیدن مینای دندان ندارد.) فعالیت دارند، را معرفی کرده‌ایم.

برای انتخاب مارک خوب لمینت به چه مواردی توجه کنیم؟

در انتخاب برند لمینت دندان باید برخی فاکتورها را در نظر گرفت تا بتوان به نتیجه عالی از ترمیم خود دست یافت. این فاکتورها عبارت‌اند از:

 1. نوع لمینت

  توجه به نوع لمینت و انتخاب از میان برندها و مارک‌های معتبر موضوع مهمی است که نتیجه مستقیم بر زیبایی و کیفیت درمان دارد. برای آشنایی با نوع و برند خوب این نوع روکش‌ها به شما توصیه می‌شود که مطالب موجود در این مقاله را با دقت مطالعه نمایید، با دندانپزشک خود مشورت نمایید و علاوه بر آن در صورت نیاز تحقیقات بیشتری انجام دهید.
 2. کیفیت حفظ رنگ

  هرچه ونیر سرامیکی از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشد، به طبع شفافیت و زیبایی رنگ اولیه خود را برای مدت زمان طولانی حفظ می‌کند. گرچه کیفیت مراقبت از آن در حفظ رنگ آن بسیار مهم است، اما نمی‌توان تأثیر جنس و نوع لمینت را در این زمینه انکار کرد و آن را نادیده گرفت.
 3. طبیعی بودن

  یک مارک خوب لمینت به میزان بسیار زیادی طبیعی و مشابه به دندان‌های اصلی فرد می‌باشد، به طوری که ممکن است اطرافیان نتوانند لمینت را از دندان طبیعی تشخیص دهند. پس این ویژگی نیز یکی از ویژگی‌های بسیار مهم مارک خوب لمینت است که باید به آن توجه کرد.
 4. دوام و استحکام

  غالباً مارک‌های خوب لمینت دندان از مواد با کیفیت و بسیار مرغوب و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته ساخته می‌شوند و این موضوع بر دوام و استحکام زیاد آنها در برابر فرسودگی در طول زمان و همچنین عواملی که ممکن است به آنها آسیب وارد کنند، می‌شود. پس می‌توان گفت که مارک خوب لمینت دندان از دوام، استحکام و طول عمر بالایی برخوردار است.

بهترین برند لمینت دندان استاندارد

برند خوب لمینت دندان استاندارد

امروزه شرکت‌های معتبر و مشهور زیادی در حال رقابت با یکدیگر برای تولید مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین لمینت‌های دندانی هستند تا بتوانند بهترین خدمات را به افرادی که قصد لمینت کردن دندان‌های خود را دارند، ارائه دهند. هریک از این شرکت‌ها از تکنولوژی‌های مختلف و درصد متفاوت ترکیب مواد استفاده می‌کنند تا بتوانند ونیرهای سرامیکی را تولید کنند که علاوه بر استحکام بالا، تطابق شکل و رنگ زیادی با دندان‌های طبیعی فرد داشته باشند و امکان نصب آنها در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن وجود داشته باشد. در ادامه برخی از بهترین و معروف‌ترین برندهای لمینت دندان را معرفی کرده‌ایم:

 1. لمینت ایمپرس و ایمکس

  طراحی و تولید لمینت‌های ایمپرس و ایمکس (EMPRESS & EMAX)توسط شرکت مشهور Ivoclar Vivadent که یکی از معتبرترین و معروف‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید ایمپلنت می‌باشد، انجام می‌شود. لمینت ایمکس به این دلیل که از ونیرهای سرامیکی فشرده ساخته می‌شود و فرایند ساخت و ترکیب درصد مواد در آن متفاوت است، دوام و طول عمر بالاتری در مقایسه با لمینت‌های ایمپرس دارد. هر دوی این لمینت‌ها برای برطرف کردن و پوشاندن ایرادات ظاهری دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، با این حال استفاده از لمینت‌های ایمکس محدودیت‌هایی دارد، به طور مثال نمی‌توان از این لمینت‌ها برای پوشاندن دندان‌هایی که خیلی زرد شده‌اند استفاده کرد و بهتر است که لمینت‌های استاندارد ایمپرس را به کار برد.
 2. ونیر لمینت مک

  ونیر لمینت MAC یکی از گران ‌قیمت‌ترین و مرغوب‌ترین ونیرهای سرامیکی موجود در بازار می‌باشد. طراحی و تولید این لمینت‌ها در لابراتوار میکرودنتال (MicroDental)انجام می‌شود و انتخاب مشتری‌ها توسط خود لابراتوار صورت می‌گیرد، به این معنی که تمام افراد نمی‌توانند از لمینت‌های این شرکت استفاده کنند و تنها دندانپزشکان خاصی می‌توانند با این شرکت همکاری داشته باشند. بر اساس آمار اعلام شده، برای لمینت کردن دندان‌های سلبریتی‌ها و افراد مشهور اغلب از این برند استفاده می‌شود. لمینت‌های این شرکت نیز از سرامیک‌های فشرده ساخته می‌شوند، به همین دلیل گفته می‌شود که شباهت بسیار زیادی به لمینت‌های شرکت ایووکلار که پیش‌تر آنها را معرفی کردیم، دارند.
  ونیرهای سرامیکی مک در بیش از 16 نوع طیف رنگی ساخته می‌شوند، به همین دلیل در انتخاب رنگ و انطباق رنگ و سایه مشکلی ایجاد نمی‌شود. این در حالی است که بهترین مارک لمینت دندان که امکان استفاده از آن برای عموم افراد وجود دارد، تنها در 4 طیف رنگی ارائه می‌شود.
 3. لمینت دوراتین و داوینچی

  لمینت دندان دوراتین و داوینچی (DURATHIN & DAVINCI) از محصولات شرکت Vita، شرکتی که بیش از 30 سال در زمینه تولید لمینت فعالیت دارد، هستند. لابراتوار دنتال داوینچی با به کارگیری تکنولوژی‌های پیشرفته در طراحی و ساخت، لمینت‌هایی با استحکام بالا و مقاوم نسبت به تغییر رنگ و زرد شدن که قیمت مقرون به ‌صرفه‌ای نیز دارند، تولید می‌کند. ونیرهای سرامیکی داوینچی در کلینیک‌های دندانپزشکی معتبر به بیماران پیشنهاد داده می‌شوند و معمولاً در ایران بسیار پر طرفدار هستند.
 4. ونیر لمینت سرک

  طراحی و ساخت ونیر لمینت‌های شرکت سرک (CEREC VENEERS) با به کارگیری تکنیک‌های جدید و پیشرفتهCAD/CAM انجام می‌شود. استفاده از این تکنیک شرایطی را برای دندانپزشکان فراهم کرده است که بتوانند در کلینیک خود و با استفاده از دستگاه اسکن و پرینتر سه بعدی، لمینت‌های بیمار را بسازند. استفاده از این روش سرعت و دقت تولید لمینت‌ها را بالاتر می‌برد. همانطور که می‌دانیم ساختن لمینت‌ها در لابراتوار نیاز به دو هفته انتظار و دو جلسه مراجعه به مطب دارد، اما با استفاده از این شیوه لمینت بیمار در یک جلسه تولید شده و در همان جلسه بر روی دندان‌های او نصب می‌شود.

بهترین برند لمینت بدون تراش

لمینت‌هایی که نصب آنها بر خلاف لمینت‌های استاندارد نیاز به تراشیدن مینای دندان دارد، با نام لمینت بدون تراش (لومینیرز) شناخته می‌شوند. این نوع از ونیرهای سرامیکی فوق نازک توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه بهترین آنها را معرفی کرده‌ایم:

 1. لمینت بدون تراش دوراتین

  لمینت‌های سرامیکی دوراتین (DURAthin) از ونیرهای سرامیکی بسیار مرغوب و با کیفیتی هستند که تحت تکنولوژی‌های پیشرفته CAD/CAM ساخته می‌شوند. از این روکش‌ها می‌توان برای پوشاندن ایرادات جزئی دندان‌ها و اصلاح سریع طرح لبخند، تنها در یک جلسه استفاده کرد و بیمار هر زمان بخواهد می‌تواند آنها را از روی دندان‌های خود بردارد.
 2. لمینت بدون تراش لومینیرز

  لمینت‌های فوق نازک و بسیار مرغوب برند لومینیرز (LUMINEERS) که در ایران شهرت زیادی دارند و توسط دندانپزشکان زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از دیگر برندهای خوب لمینت بدون تراش هستند. ضخامت این ونیرهای سرامیکی در حدود 0.2 میلی متر است و مستقیماً و بدون نیاز به تراشیدن مینای دندان بر روی دندان‌ها نصب می‌شوند.
 3. لمینت بدون تراش ویوانیرز

  ونیرهای سرامیکی بدون نیاز به تراش مینای دندان ویوانیرز Vivaneers)) یکی دیگر از برندهای مرغوب و با کیفیت لمینت‌های فوق نازک هستند که برای اصلاح سریع طرح لبخند به کار برده می‌شوند. در ساخت این نوع لمینت‌ها از موادی مانند زیرکونیا، سرامیک سیلیکات لیتیوم و دی سیلیکات لیتیوم ایمکس IPSاستفاده می‌شود که در استحکام و دوام بالای آنها نقش دارند. از ونیرهایی که توسط این شرکت تولید می‌شوند و در دسته بهترین برند لمینت دندان قرار می‌گیرند، می‌توان ونیرهای BruxZirرا نام برد.

آیا باید انتخاب برند خوب لمینت دندان را به دندانپزشک سپرد؟

دندانپزشکان به دلیل تخصص و تجربه‌ای که در این زمینه دارند و تحقیقاتی که انجام می‌دهند، اطلاعات بسیار زیادی درباره انواع لمینت دندان و مارک‌های موجود در بازار و کیفیت هریک از آنها دارند. به همین می‌توانند پس از بررسی شرایط دهان و دندان بیمار، مناسب‌ترین و بهترین لمینت را به او پیشنهاد دهند تا لمینتی را انتخاب کنند که:

 1. طبیعی‌ترین و زیباترین نتیجه را به بیمار ارائه دهد.
 2. متناسب با شرایط مالی بیمار باشد.
 3. نصب آن به کم‌ترین میزان تراش دندان نیاز داشته باشد و آسیبی به آن وارد نکند.
 4. متناسب با شرایط دهان و دندان بیمار بتواند بالاترین میزان ماندگاری را داشته باشد.

علاوه بر مشورت با دندانپزشک می‌توانید تحقیقات بیشتری را با استفاده از جستجو در وب‌سایت‌های مختلف و همچنین فضاهای مجازی مانند اینستاگرام، انجام دهید.

هزینه بهترین مارک لمینت دندان چقدر است؟

هزینه بهترین مارک لمینت دندان

انواع مختلف لمینت‌های خوب که توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند، قیمت‌های متفاوتی دارند و قیمت هر واحد لمینت بسته به اینکه دندانپزشک استفاده از کدام برند را به بیمار توصیه می‌کند، متفاوت است.

برند لمینت را بر اساس قیمت کم انتخاب کنم یا کیفیت بالا؟

شاید مشاهده قیمت‌های پایین‌تر برخی مارک‌های لمینت باعث وسوسه شدن شما در انتخاب نوع لمینت شود. در این انتخاب دقت به کیفیت و مرغوب بودن لمینت بسیار مهم است، چرا که بر زیبایی، طبیعی بودن، ماندگاری، سازگاری با بافت دهان و دندان و همچنین مقاومت و استحکام آن تأثیر دارد. به طبع هرچه هزینه بیشتری برای لمینت پرداخته شود، فرد می‌تواند از مزایای یک لمینت خوب بیشتر بهره ببرد.
لمینت‌های ارزان قیمت ممکن است خیلی زودتر از موعد مقرر، زیبایی خود را از دست بدهند و یا مقاومت و استحکام خیلی خوبی نداشته باشند و سریع‌تر آسیب ببینند و نیاز به تعویض پیدا کنند که تعویض آنها نیاز به پرداخت مجدد هزینه‌های مربوط به تهیه و نصب آن می‌شود.
این در حالی است که یک لمینت خوب خیلی دیرتر و در مدت زمان طولانی‌تری ممکن است دچار این مشکلات شود. بنابراین استفاده از برندهای خوب مقرون به ‌صرفه‌تر خواهند بود.

سؤالات متداول

 1. چگونه می‌توانم بهترین مارک لمینت دندان را انتخاب کنم؟

  در مطالب فوق، اطلاعات بسیار خوبی درباره بهترین برندهای لمینت دندان ارائه داده‌ایم. مطالعه این مطالب می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما باشد. علاوه بر این می‌توانید با دندانپزشک خود در این باره مشورت و گفتگو داشته باشید تا به بهترین انتخاب برسید.
 2. نقش دندانپزشک در انتخاب بهترین برند لمینت چیست؟

  یک دندانپزشک متخصص زیبایی خوب با توجه به تجربه‌ای که دارد و شناخت مارک‌های متنوع و معتبر می‌تواند اطلاعات و راهنمایی‌های خوبی را در اختیارتان قرار دهد.
 3. قیمت لمینت ایمکس چقدر است؟

  قیمت هر واحد لمینت ایمکس در سال 1401 حدود 2.500.000 تومان (دو میلیون و پانصد هزار تومان) است.